LO-462 3e Aanvulling W180 Vaste koppeling BAG-BRP
Met ingang van Logisch Ontwerp BRP 2024.Q1 wordt een vaste koppeling afgedwongen tussen het te registreren actuele woon- of briefadres in de BRP en een geldig adresseerbaar object in de BAG. Dit betekent dat zowel rubriek 08.11.80 Identificatiecode verblijfplaats als rubriek 08.11.90 Identificatiecode nummeraanduiding voor een actueel adres in de BRP altijd een geldige identificatiecode van een adres van een adresseerbaar object uit de BAG moet bevatten. De Identificatiecode nummeraanduiding moet altijd verwijzen naar het hoofdadres van het adresseerbaar object in de BAG tenzij de briefadresgever een gemeente of een organisatie is. In dat geval mag de Identificatiecode nummeraanduiding ook verwijzen naar een nevenadres van het adresseerbaar object in de BAG.
Op deze wijziging in LO BRP (W180 Vaste koppeling BAG-BRP) zijn twee aanvullingen gekomen ter nuancering:
- In LO 2024.Q2 is toegevoegd dat ook nevenadressen in de BRP mogen worden opgenomen als het om een briefadres gaat, mits de briefadresgever een gemeente of organisatie is (W190 1e Aanvulling op W180).
- In LO 2025.Q3 is een nuancering aangebracht dat adresgegevens in de BRP niet overeen hoeven te komen met die in de BAG als een verblijfsobject in de BAG de indicatie “geconstateerd” heeft of als het adresgegeven in de BAG in onderzoek staat.
In het Logisch Ontwerp is de koppeling tussen BAG en BRP zo geformuleerd dat bepaalde adreselementen, te weten 11.50 Aanduiding bij huisnummer en 12.10 Locatieomschrijving niet voorkomen in categorie 08 (maar nog wel in categorie 58). Die formulering is misleidend. Als voorschrift is het volkomen terecht: het is niet de bedoeling dat die elementen nog gebruikt worden, maar als beschrijving van hoe het systeem werkelijk werkt klopt het niet, omdat deze elementen nog wel voor kúnnen komen in de BRP. Het schrappen van dit element in de aangesloten systemen kan zorgen voor protocolfouten, omdat ontvangende partijen het element niet (meer) verwachten. Met onderhavige LO-wijziging wordt dit rechtgezet.