Overslaan en naar de inhoud gaan

Aantal inschrijvingen in de RNI met tijdelijk verblijfsadres

Personen die korter dan 4 maanden in Nederland verblijven, kunnen zich laten inschrijven in de Registratie Niet-Ingezetenen (RNI). Inschrijven in de RNI kan bij een van de RNI-loketten en is niet verplicht. Het is wel nodig als iemand een burgerservicenummer (BSN) nodig heeft. Sinds eind 2022 registreert RvIG, naast de persoonsgegevens, ook de tijdelijke verblijfsadressen en contactgegevens in de RNI. Zo ontstaat er beter zicht op deze groep. Het doel is onder andere om kwetsbare groepen beter te kunnen bereiken en beschermen.

Tijdelijk verblijfsadres

Het tijdelijk verblijfsadres is een adres dat een niet-ingezetene vrijwillig doorgeeft bij inschrijving in de RNI. Dit adres is de plek waar de niet-ingezetene verblijft in Nederland. Voorheen werd bij een inschrijving in de RNI alleen een woonadres in het buitenland geregistreerd. Dit betekende dat de Nederlandse overheid geen zicht had op waar een niet-ingezetene verblijft in Nederland.

De cijfers

De tabel hieronder toont, per gemeente, het aantal personen dat zich in de genoemde periode als niet-ingezetene heeft ingeschreven in de RNI met een tijdelijk verblijfsadres. De laatste kolom toont het aantal verschillende adressen waar deze personen zijn ingeschreven. Als een niet-ingezetene geen tijdelijk verblijfsadres heeft doorgegeven, komen de gegevens van deze persoon niet voor in de tabel. De tabel toont de registraties van de afgelopen 4 maanden. Als er minder dan 10 personen of adressen zijn geregistreerd, wordt ‘<10’ getoond.

Deze cijfers helpen gemeenten om een beter inzicht te krijgen in waar niet-ingezetenen verblijven.

Tabel: Aantal inschrijvingen in de RNI met een tijdelijk verblijfsadres per gemeente

Peildatum: 1 oktober 2026

Download onderstaande tabel in excelformaat

GemeentenaamJuniJuliAugustusSeptemberTotaal aantal personenTotaal aantal adressen
Aa en Hunze4524344514827
Aalsmeer5329363915758
Aalten<10<10<10<1017<10
Achtkarspelen<10<10<10<1012<10
Alblasserdam11<10<10133313
Albrandswaard<101412<1034<10
Alkmaar3441254614672
Almelo3028373012570
Almere115153182137587217
Alphen aan den Rijn807559100314105
Alphen-Chaam<10<1010<103015
Altena36105514323575
Ameland<10<10<10<102213
Amersfoort3330242210938
Amstelveen4030364715391
Amsterdam62052260269824421526
Apeldoorn169169177159674110
Arnhem57477281257115
Assen<10<10<10<1010<10
Asten6755155719439
Baarle-Nassau43<1024128413
Baarn<10<10<10<10<10<10
Barendrecht222719158318
Barneveld4029414715754
Beek<10<1016<1029<10
Beekdaelen35<1010146618
Beesel<10<10<10<102411
Bergeijk202130239427
Berg en Dal201718146921
Bergen (L)181922197813
Bergen (NH)13<10<10124021
Bergen op Zoom64566198279140
Berkelland<10<10<10<1013<10
Bernheze3936335115936
Best8256275522021
Beuningen<10<1014<102714
Beverwijk4140444517059
Bladel191532329826
Blaricum<10<10<10<10<10<10
Bloemendaal1011<10<103611
Bodegraven-Reeuwijk12<10<10<103221
Boekel472410189928
Borger-Odoorn<10<10<10<10<10<10
Borne<10<10<10<1016<10
Borsele362821057349685
Boxtel<101316195632
Breda838698133400159
Bronckhorst<10<10<10<1012<10
Brummen<10<10<10<10<10<10
Brunssum12<10<10184112
Bunnik<101827126322
Bunschoten12<1013266031
Buren331691265338181
Capelle aan den IJssel151622227546
Castricum211514328223
Coevorden2311<101556<10
Cranendonck2116353410612
Culemborg<10<10<10<1022<10
Dalfsen<10<10<10<101914
Dantumadiel<10<10<10<10<10<10
De Bilt<10<10<10112316
De Fryske Marren23<1029167526
Delft4821355415895
Den Helder7339516622958
De Ronde Venen111214276430
Deurne6120176816637
Deventer2633242310661
De Wolden1429382610715
Diemen141619217045
Dijk en Waard2525264311951
Dinkelland<10<10<10102511
Doesburg<10<10<10<10<10<10
Doetinchem4522242411526
Dongen142018277921
Dordrecht51487371243127
Drechterland4541846123153
Drimmelen152032279424
Dronten2141553715452
Druten13<10<10164715
Duiven<10<10<101026<10
Echt-Susteren4823113411625
Edam-Volendam3513252810117
Ede114678512639284
Eemnes<10<10<10<10<10<10
Eemsdelta8410385114386144
Eersel14<1020115323
Eijsden-Margraten<10<1016<1025<10
Eindhoven148141164145598334
Elburg<10<1010<101810
Emmen3527204212442
Enkhuizen15<1012124119
Enschede4329414315683
Epe<10<1013123418
Ermelo18<1019<105124
Etten-Leur6742378423052
Geertruidenberg<10<10<10<102413
Geldrop-Mierlo8128273617234
Gemert-Bakel8228297121067
Gennep3119303011017
Gilze en Rijen19<10<10195517
Goeree-Overflakkee6255526022955
Goes202118147330
Goirle112716126615
Gooise Meren<10<10<10152513
Gorinchem3114423512250
Gouda3037375415883
Groningen79476873267146
Gulpen-Wittem<10<10<10<102210
Haaksbergen<10<10<10<1014<10
Haarlem67467965257112
Haarlemmermeer140144120155559170
Halderberge4119212410534
Hardenberg10<10<10133615
Harderwijk1915254810741
Hardinxveld-Giessendam1510<10225523
Harlingen<10<10<10<1016<10
Hattem<10<10<10<1013<10
Heemskerk10<10<10<102318
Heemstede<10<10<10<10<10<10
Heerde<10<10<10<10<10<10
Heerenveen<10<10<10<102819
Heerlen4127424115187
Heeze-Leende<10<1017174413
Heiloo<10<10<10<1014<10
Hellendoorn<10<10<10<1023<10
Helmond60584946213111
Hendrik-Ido-Ambacht<10<10<10<10<10<10
Hengelo (O)112032329527
Het Hogeland4335412914853
Heumen<10<10<10<1016<10
Heusden2713373010750
Hillegom3218272810525
Hilvarenbeek<10<1017<1029<10
Hilversum2924294212470
Hoeksche Waard70114596430798
Hof van Twente151710125413
Hollands Kroon221201255240917113
Hoogeveen4428474015958
Hoorn292121188942
Horst aan de Maas3391831852941001118
Houten<1028503011030
Huizen<10<10<10<1013<10
Hulst<1018<10<103414
IJsselstein<10<10<10<10<10<10
Kaag en Braassem2727246614440
Kampen5434366518944
Kapelle<10103371215926
Katwijk151012155220
Kerkrade20<1011165333
Koggenland2817303410931
Krimpen aan den IJssel<10<10<10<10<10<10
Krimpenerwaard261217288342
Laarbeek1419<10276622
Landgraaf<10<10<10<102312
Landsmeer<10<10<10<10<10<10
Land van Cuijk10590145113453104
Lansingerland4154295417860
Laren<10<10<10<10<10<10
Leeuwarden3122244111867
Leiden4439505919262
Leiderdorp22213330106<10
Leidschendam-Voorburg101616135539
Lelystad144127165165601209
Leudal166987121154681
Leusden<102415186614
Lingewaard6234824121926
Lisse3436313413532
Lochem<10<1015<103314
Loon op Zand<10<1012<103019
Lopik<10<1012<103616
Losser<10<10<10<10<10<10
Maasdriel4865646824565
Maasgouw271410176820
Maashorst85606414735699
Maassluis2023263510447
Maastricht3328334914399
Medemblik8382879334582
Meerssen<10<10<10<1010<10
Meierijstad1846489213550120
Meppel<101222175616
Middelburg2348213012250
Midden-Delfland<1012<10<1018<10
Midden-Drenthe7743579627350
Midden-Groningen4534306417350
Moerdijk6284605626247
Molenlanden321129239542
Montferland4846367120127
Montfoort<10<10<10<1018<10
Mook en Middelaar<10<10<10<10<10<10
Neder-Betuwe1667181011134
Nederweert171415438933
Nieuwegein171812297635
Nieuwkoop3849526120052
Nijkerk4236423515554
Nijmegen8479747230997
Nissewaard55435680234112
Noardeast-Fryslân<10<10<10<1021<10
Noord-Beveland2116<10206017
Noordenveld<10<10<10<10<10<10
Noordoostpolder13998159194590161
Noordwijk4737338119878
Nuenen, Gerwen en Nederwetten<10<10<10<102010
Nunspeet111422287526
Oegstgeest<10<10<10<10<10<10
Oirschot111333187518
Oisterwijk31536311225959
Oldambt15<1015<104717
Oldebroek2026284511944
Oldenzaal<10<10<10<1016<10
Olst-Wijhe<10<10<10<1016<10
Ommen<10<10<10<101814
Oosterhout3941293414338
Oost Gelre<10<10<10<10<10<10
Ooststellingwerf<10<10<10<1015<10
Oostzaan<10<10<10<10<10<10
Opmeer1916<10176013
Opsterland15<10<102757<10
Oss115110115132472158
Oude IJsselstreek20315922530188815
Ouder-Amstel<10<10<10<1014<10
Oudewater<10<10<10<102811
Overbetuwe1223442610527
Papendrecht161119166232
Peel en Maas2562972895151357408
Pekela<10<10<10<1013<10
Pijnacker-Nootdorp212222218641
Purmerend141617125936
Putten13<1011<104223
Raalte15<10<10113918
Reimerswaal60171853234867
Renkum<10<10<10<1010<10
Renswoude20<1012155320
Reusel-De Mierden<10<10<10<101613
Rheden5852845925318
Rhenen<10<10<10<1019<10
Ridderkerk211515186937
Rijssen-Holten122112176210
Rijswijk7121215516840
Roerdalen17<10<10133522
Roermond4543373115683
Roosendaal165157237220779276
Rotterdam56758677567025981401
Rozendaal<10<10<10<10<10<10
Rucphen221623268725
Schagen1969589207587122
Scherpenzeel<10<10<10<1023<10
Schiedam9273108117390229
Schiermonnikoog<10<10<101222<10
Schouwen-Duiveland4743214215364
's-Gravenhage34051661148819551058
's-Hertogenbosch65537281271104
Simpelveld<10<10<10<1010<10
Sint-Michielsgestel10<10<10112716
Sittard-Geleen895380109331102
Sliedrecht18<1014236329
Sluis6552166920264
Smallingerland<10<10<10<1010<10
Soest<10<10<10<102214
Someren10452409829437
Son en Breugel15<1013<1042<10
Stadskanaal<10<10<10<1014<10
Staphorst<10<10<10<1021<10
Stede Broec8935395021329
Steenbergen14220615216166167
Steenwijkerland3216154210543
Stein11<1016<103811
Stichtse Vecht1340533313944
Súdwest-Fryslân202114318637
Terneuzen741029665337125
Terschelling12<10<10<101813
Texel4814<10309333
Teylingen<101219357534
Tholen2741402913739
Tiel24104242517763
Tilburg3553094464281538414
Tubbergen<10<10<10<10<10<10
Twenterand<10<10<10<1015<10
Tynaarlo<10<1025<1033<10
Tytsjerksteradiel<10<10<10<1013<10
Uitgeest<1012<10<102711
Uithoorn2836415516054
Urk202119127217
Utrecht876690130373237
Utrechtse Heuvelrug2737382012213
Vaals<10<10<10<1011<10
Valkenburg aan de Geul1917373911215
Valkenswaard<10<10<10122512
Veendam<101110<102714
Veenendaal131534198123
Veere321813329530
Veldhoven1410<10<103824
Velsen4732343114469
Venlo3312162803321159337
Venray151111109195566166
Vijfheerenlanden2542412213046
Vlaardingen1008793139419215
Vlieland<10<10<101223<10
Vlissingen2644515117293
Voerendaal<10<10<10<1015<10
Voorne aan Zee9270118101381123
Voorschoten<10<10<10<10<10<10
Voorst<10<10<10<10<10<10
Vught<10<10<10132713
Waadhoeke13<10<10316129
Waalre<10<10<10<101611
Waalwijk1208411611843870
Waddinxveen<1013<10<103618
Wageningen13<10<10<103224
Wassenaar<10<10<10<101816
Waterland<10<10<10<1018<10
Weert7559679129289
West Betuwe3419111486425104
Westerkwartier<101215<103513
Westerveld<10<10<10<1018<10
Westervoort<10<10<10<10<10<10
Westerwolde<10<1026<1035<10
Westland2663192883811254248
West Maas en Waal2079592318128
Weststellingwerf<10<10<10194018
Wierden301324178415
Wijchen<102049128826
Wijdemeren131415186017
Wijk bij Duurstede104619209523
Winterswijk<1011<10<102314
Woensdrecht12614014416457448
Woerden11<1012113522
Wormerland<10<1013<1026<10
Woudenberg<10<10<10<1014<10
Zaanstad92669496348137
Zaltbommel7255535823845
Zandvoort15<10<10<102214
Zeewolde965313288369131
Zeist<10<10<10<10<10<10
Zevenaar6328534318717
Zoetermeer4748445419368
Zoeterwoude<10<10<10<10<10<10
Zuidplas2942323013358
Zundert50597612531078
Zutphen<10<10<10<101612
Zwartewaterland271521319427
Zwijndrecht<101615296330
Zwolle211312125843
Scroll naar boven